Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Carisma ) Świerzy nabytek Carisma DID z 2003



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 23:02
Temat postu:

Świerzy nabytek Carisma DID z 2003


Witam!
Wczesniej jezdzilem Accordem 2001 1.8vtec.Kazdy na pewno wie co to za auto.Obecnie dokonalem zakupu Carismy DID 102km.Nie jest to co bylo w Accordzie jezli chodzi o osiagi;].W sumie za duzo tez nie moge powiedziec o Carismie bo dopiero zrobilem nią 50 kilometow;] "testowych'.Jak do tego momentu sprawdzalem spalanie na komputerze to w miescie wychodzi 8-9 litrow przy normalnej jezdzie nie stojac w korkach.W trasie na komputerze wyswietlane jest 5,8-6,2litra przy predkosci 90-100km/h.Czytlem kiedys ze ktos Carisma potrafi zejsc do spalania ponizej 5litrow na 100km...Nie wiem jak jest to moziliwe no chyba ze jest co s nie tak z moja Carisma(125tys km najechane w oryginale 100%).Moge powiedziec ze zawieszenie pracuje "przyjemnie".To moj pierwszy diesel wiec mam nadzieje ze nie bedzie mi sprawial problemow.Prosze o opinie kogos kto ma jakies doswiadczenie z konkretnie takim modelem Carismy.Dziekuje z gory i pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 21:03
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Świerzy nabytek Carisma DID z 2003


Dzis robilem trase 400kilometrow i srednie spalanie wyszlo mi 5,5l/100km.Powiem szczerze zeby uzyskac takie spalanie to trzeba bylo sie niezle nagimnastykowac("luz"z wiekszych gorek,jazda 80-90).Zero przyjemnsoci z jazdy.Dodam ze przy takim stylu jazdy jadac Passatem 2003 1,9TDI 130koni srednie spalanie wychodzi 4,7-4,8.
Powrót do góry
gadu-gadu
misiux24

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stegna
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma 1.9DiD 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 11:06
Temat postu:

Spalanie


Ja również od niedawna mam Carisme DiD 1.9 - wersja po liftingu fabrycznym z 2002 roku. Jeśli chodzi o spalanie to najniżej udało mi się zejść do 4.4l/100km przy prędkości 90km/h na trasie 140 km na drodze krajowej. Dodam że model autka który kupiłem ma założonego chipa zewnętrznego tzw. Eco Box - może to wpływa na spalanie.

Co do jazdy po mieście to ja lubie sobie wcisnąć gaz do deski i "poszaleć" więc spalanie jest pomiędzy 5.6l a 9.2l ..... nalezy pamiętać że komputer pokazuje średnią na 100km Smile

Ponadto zauważyłe, że im mniej paliwa w baku tym wiecej wyświetka spalania...przy pełnym baku mam poniżej 5l a w połowie nie udało mi sie nigdy zejść poniżej 5l - troche o dziwne ale tak jest u mnie.

Jeśli jakieś pytania prosze pisac śmiało gdyż mało dobrych porad jest do wersji DiD Carismy.

Ps. Polecam chip tuning - po tym zabiegu te autko to naprawde bestia i wiele milej się jezdzi.
_________________
Misiek
Powrót do góry
gadu-gadu
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 19:58
Temat postu:

odp


Witam!
Miło że "Ktoś"się w końcu "obudził"na tym forum...Ja swoja Carisma zrobilem przez niecałe dwa miesiące użytkowania ponad 5tyś.km.Zauważyłem,że komputer na trasie przy oszczedniej jeżdzie pokazuje 5.5l/100(średnie spalanie)i jak do tej pory nie udało mi sie zejść niżej wg komputera.Starałem się też policzyc spalanie wg "tankowania pod korek" i wyszlo mi że po przejechaniu 400km Olsztyn-Gdańsk-Olsztyn z 5-cioma osobami na pokładzie przy takiej "normalnej jezdzie"(90-100)spalanie wyszlo 5,2/100km a wg komputera jak napisalem wyżej 5,5l/100km.Dziwne jest też dla mnie to że podczas jazdy resetując komputer spalanie wychodzi kolo 7,5l/100km przy spokojnej jezdzie i zaczyna właśnie spadać od tego momentu do 5,5l/100km.Odpowiadając na Twoje pytanko to z tego co się orientuje to chip tuning dodaje mocy i prawdopodobnie spalanie też spada.Orientowałem się że jak do takiej wersji jak posiadam(102KM) to dokładając 20KM to już w zupełności wystarczy i wiecej już dokładać to niezdrowo dla silnika.Mogę sie pochwalić że udało mi sie nawet wyciągnąć z Carismy 190km/h;].
Powrót do góry
gadu-gadu
misiux24

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stegna
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma 1.9DiD 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 07:53
Temat postu:

Moc


Jesli chodzi o chipa u mnie to zakładano go w Niemczech i przy okazji założono blokadę 200km/h i koniec frajdy :/

Ale dynamika jazdy jest cudowna Smile

Po resecie komputera to masz racje - niesamowicie szaleje spalanie :/

Osobiście poszukuję 2 informacji:
- muszę zmienić rozrząd niebawem - czy po za kompletnym rozrządem powinenem wymienić też pompę?
- doczytałem się iż carisma ma 2 filtry paliwa - czy wymieniam oba, czy też ten pierwszy na "duże" śmieci zostaje?

Jak ktoś by znał odpowiedź proszę o info.

Pozrawiam Cool
_________________
Misiek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 07:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 27 Lis 2009, 18:52
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Świerzy nabytek Carisma DID z 2003


Witam!
Przejechalem juz swoja Carisma ponad 20tys km i mozna powiedziec ze jestem zadowolony.Mam porownanie do innych aut z silnikami diesla.Wiem z doswiadczenia ze silnik ktory jest w Carismie nie ma charkterystki silnika produkcji niemieckiej.Wymienilem rolke w alternatorze na ktorej pracuje pasek klinowy.Koszt w serwisie 650zł;/.(zabolalo).Spalanie...jazda w trasie bez przyjemnosci 4.2l/100km gdzie sie da to na luz jazda z predkoscia 70-80km/h.Jazda trasa przepisowa to jakies 5,2-5,5litra.Miasto 8,5l/100km.Spalanie sprawdzane wg komputera pokladowego.Carismo to moze nie cód techniki ale da sie tym autem jezdzic.Irytuja mnie wypowiedzi uzytkownikow ktorzy tym autem przejechali 100km albo jechali jako pasazer ,pisza o spalaniu i osiagach.Sa tez tacy ktorzy porównuja z BMW badz Polonezem "CARO".Uwazam osobiscie ze jak juz porównywac to do aut z tej samej pólki.Moc...102 konie mechanicznie mnie nie satysfakcjonuja moze to przez to ze na codzien uzytkuje Passata 2004 1.9TDI 131km...Mysle jednak ze Carisma to dobre i bezawaryjne auto(jak ktos dba to jestem przekonany ze wiele innych modeli aut jezdzi bezawaryjnie)za rozsadne pieniadze.Wnetrze...wg mnie jak na rocznik mojego 03/04 to jest "biedne".Pozdrawiam...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Carisma »

Opinie o samochodach Mitsubishi Carisma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiColt

18 500

2011r.

173 000 km

pomorskie

MitsubishiASX

52 900

2016r.

167 000 km

mazowieckie

MitsubishiASX

34 900

2011r.

228 000 km

łódzkie

MitsubishiOutlander

15 800

2006r.

270 000 km

lubelskie

MitsubishiColt

29 900

2013r.

30 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System