Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Carisma ) Świerzy nabytek Carisma DID z 2003



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 23:02
Temat postu:

Świerzy nabytek Carisma DID z 2003


Witam!
Wczesniej jezdzilem Accordem 2001 1.8vtec.Kazdy na pewno wie co to za auto.Obecnie dokonalem zakupu Carismy DID 102km.Nie jest to co bylo w Accordzie jezli chodzi o osiagi;].W sumie za duzo tez nie moge powiedziec o Carismie bo dopiero zrobilem nią 50 kilometow;] "testowych'.Jak do tego momentu sprawdzalem spalanie na komputerze to w miescie wychodzi 8-9 litrow przy normalnej jezdzie nie stojac w korkach.W trasie na komputerze wyswietlane jest 5,8-6,2litra przy predkosci 90-100km/h.Czytlem kiedys ze ktos Carisma potrafi zejsc do spalania ponizej 5litrow na 100km...Nie wiem jak jest to moziliwe no chyba ze jest co s nie tak z moja Carisma(125tys km najechane w oryginale 100%).Moge powiedziec ze zawieszenie pracuje "przyjemnie".To moj pierwszy diesel wiec mam nadzieje ze nie bedzie mi sprawial problemow.Prosze o opinie kogos kto ma jakies doswiadczenie z konkretnie takim modelem Carismy.Dziekuje z gory i pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 21:03
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Świerzy nabytek Carisma DID z 2003


Dzis robilem trase 400kilometrow i srednie spalanie wyszlo mi 5,5l/100km.Powiem szczerze zeby uzyskac takie spalanie to trzeba bylo sie niezle nagimnastykowac("luz"z wiekszych gorek,jazda 80-90).Zero przyjemnsoci z jazdy.Dodam ze przy takim stylu jazdy jadac Passatem 2003 1,9TDI 130koni srednie spalanie wychodzi 4,7-4,8.
Powrót do góry
gadu-gadu
misiux24

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stegna
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma 1.9DiD 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 11:06
Temat postu:

Spalanie


Ja również od niedawna mam Carisme DiD 1.9 - wersja po liftingu fabrycznym z 2002 roku. Jeśli chodzi o spalanie to najniżej udało mi się zejść do 4.4l/100km przy prędkości 90km/h na trasie 140 km na drodze krajowej. Dodam że model autka który kupiłem ma założonego chipa zewnętrznego tzw. Eco Box - może to wpływa na spalanie.

Co do jazdy po mieście to ja lubie sobie wcisnąć gaz do deski i "poszaleć" więc spalanie jest pomiędzy 5.6l a 9.2l ..... nalezy pamiętać że komputer pokazuje średnią na 100km Smile

Ponadto zauważyłe, że im mniej paliwa w baku tym wiecej wyświetka spalania...przy pełnym baku mam poniżej 5l a w połowie nie udało mi sie nigdy zejść poniżej 5l - troche o dziwne ale tak jest u mnie.

Jeśli jakieś pytania prosze pisac śmiało gdyż mało dobrych porad jest do wersji DiD Carismy.

Ps. Polecam chip tuning - po tym zabiegu te autko to naprawde bestia i wiele milej się jezdzi.
_________________
Misiek
Powrót do góry
gadu-gadu
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 19:58
Temat postu:

odp


Witam!
Miło że "Ktoś"się w końcu "obudził"na tym forum...Ja swoja Carisma zrobilem przez niecałe dwa miesiące użytkowania ponad 5tyś.km.Zauważyłem,że komputer na trasie przy oszczedniej jeżdzie pokazuje 5.5l/100(średnie spalanie)i jak do tej pory nie udało mi sie zejść niżej wg komputera.Starałem się też policzyc spalanie wg "tankowania pod korek" i wyszlo mi że po przejechaniu 400km Olsztyn-Gdańsk-Olsztyn z 5-cioma osobami na pokładzie przy takiej "normalnej jezdzie"(90-100)spalanie wyszlo 5,2/100km a wg komputera jak napisalem wyżej 5,5l/100km.Dziwne jest też dla mnie to że podczas jazdy resetując komputer spalanie wychodzi kolo 7,5l/100km przy spokojnej jezdzie i zaczyna właśnie spadać od tego momentu do 5,5l/100km.Odpowiadając na Twoje pytanko to z tego co się orientuje to chip tuning dodaje mocy i prawdopodobnie spalanie też spada.Orientowałem się że jak do takiej wersji jak posiadam(102KM) to dokładając 20KM to już w zupełności wystarczy i wiecej już dokładać to niezdrowo dla silnika.Mogę sie pochwalić że udało mi sie nawet wyciągnąć z Carismy 190km/h;].
Powrót do góry
gadu-gadu
misiux24

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stegna
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma 1.9DiD 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 07:53
Temat postu:

Moc


Jesli chodzi o chipa u mnie to zakładano go w Niemczech i przy okazji założono blokadę 200km/h i koniec frajdy :/

Ale dynamika jazdy jest cudowna Smile

Po resecie komputera to masz racje - niesamowicie szaleje spalanie :/

Osobiście poszukuję 2 informacji:
- muszę zmienić rozrząd niebawem - czy po za kompletnym rozrządem powinenem wymienić też pompę?
- doczytałem się iż carisma ma 2 filtry paliwa - czy wymieniam oba, czy też ten pierwszy na "duże" śmieci zostaje?

Jak ktoś by znał odpowiedź proszę o info.

Pozrawiam Cool
_________________
Misiek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 07:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 27 Lis 2009, 18:52
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Świerzy nabytek Carisma DID z 2003


Witam!
Przejechalem juz swoja Carisma ponad 20tys km i mozna powiedziec ze jestem zadowolony.Mam porownanie do innych aut z silnikami diesla.Wiem z doswiadczenia ze silnik ktory jest w Carismie nie ma charkterystki silnika produkcji niemieckiej.Wymienilem rolke w alternatorze na ktorej pracuje pasek klinowy.Koszt w serwisie 650zł;/.(zabolalo).Spalanie...jazda w trasie bez przyjemnosci 4.2l/100km gdzie sie da to na luz jazda z predkoscia 70-80km/h.Jazda trasa przepisowa to jakies 5,2-5,5litra.Miasto 8,5l/100km.Spalanie sprawdzane wg komputera pokladowego.Carismo to moze nie cód techniki ale da sie tym autem jezdzic.Irytuja mnie wypowiedzi uzytkownikow ktorzy tym autem przejechali 100km albo jechali jako pasazer ,pisza o spalaniu i osiagach.Sa tez tacy ktorzy porównuja z BMW badz Polonezem "CARO".Uwazam osobiscie ze jak juz porównywac to do aut z tej samej pólki.Moc...102 konie mechanicznie mnie nie satysfakcjonuja moze to przez to ze na codzien uzytkuje Passata 2004 1.9TDI 131km...Mysle jednak ze Carisma to dobre i bezawaryjne auto(jak ktos dba to jestem przekonany ze wiele innych modeli aut jezdzi bezawaryjnie)za rozsadne pieniadze.Wnetrze...wg mnie jak na rocznik mojego 03/04 to jest "biedne".Pozdrawiam...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Carisma »

Opinie o samochodach Mitsubishi Carisma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiASX

64 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

MitsubishiGrandis

10 700

2005r.

390 000 km

mazowieckie

MitsubishiASX

58 900

2017r.

123 992 km

warmińsko-mazurskie

MitsubishiColt

14 800

2009r.

91 500 km

śląskie

MitsubishiOutlander

17 900

2007r.

233 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System