Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miro0812

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: carisma 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 20:49
Temat postu:

Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


Witam!Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich na tym forum ponieważ jestem tu nowy!!
Posiadam carismę 1.6 16v. Problem polega na tym,że od kilku dni autko sie czasem przyduszało a co dziwne podczas postoju po dodaniu gazu obrotomierz chodził normalnie i silnik dostawał obrotów a podczas jazdy nie chciał wejść na większe obroty jak 2.500 na 4 i 5 biegu co powodowało,że nie mogłem przekroczyc prędkości 120km/h.(zarówno na gazie jak i benzynie)
Dwa dni temu podczas postoju auto po prostu zgasło jakby sie zadławiło i od tego momentu nie ma szans żeby go odpalic(próbowałem nawet na hol)Mechanik sprawdził świece,przewody,ciśnienie w silniku po odkręceniu świec z cewkami i powiedział,ze nie widzi powodu dla którego nie miałby odpalic i rozłożył ręce.Proszę o jakąkolwiek pomoc,bo pewnie ktoś już przerabiał podobną sytuację.Będe wdzięczny za każdą podpowiedz,bo niebardzo wiem gdzie szukać przyczyny.Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 15:28
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


Jakie miał ciśnienie w cylindrach? Iskra na 4 garkach? Świeczki po wykręceniu suche? Rozszczelnij wydech jak najbliżej kolektora (jak masz migomat pod ręką to możesz wywiercić otworek 10mm w dogodnym miejscu)wydechowego i spróbuj zapalić . Jak nie chce gadać to strzykawką benzynki podlej w kolektor ssący przy uchylonej przepustnicy i spróbuj jeszcze raz. Napisz co tam wyszło.


pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
miro0812

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: carisma 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 16:14
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


Świece,przewody,cewki OK,tłumik środkowy wymieniony jakiś tydzień temu,jutro na hol i do mechanika,wcześniej miałem problem z alarmem sam sie czasem właczał i nie modłem go pilotem wyłaczyc przez dłuzszy czas a co za tym idzie immo odcinał zapłon i nie mogłem zapalić samochodu(jakieś zwarcie) Poszedłem z tym do mechanika a ten po prostu wyjął bezpiecznik pod kierownicą i auto paliło przez kilka dni do tego czasu.Nie wiem czy to mogło być przyczyną ale zachowuje sie tak jakby nie dostawał paliwa.Jak się okarze co to jest to na pewno opisze
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 17:38
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


maniuś65 napisał:
Jak nie chce gadać to strzykawką benzynki podlej w kolektor ssący przy uchylonej przepustnicy i spróbuj jeszcze raz. Napisz co tam wyszło.



Jak dasz paliwko strzykawką i odezwie się na moment to potwierdzisz sobie brak dostarczania paliwka, a wtedy poszukasz konkretnej przyczyny.
Powrót do góry
miro0812

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: carisma 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 11:55
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


Witam ponownie!Auto już odpala Very Happy tak jak przypuszczałem było to zwarcie w instalacji,odcinało pompe paliwa,teraz pali normalnie ale pozostał problem przyduszania sie silnika,co dziwne podczas postoju podczas dodawania gazu wchodzi na obroty normalnie a podczas jazdy przydusza sie i nie ma mocy.Odłączyłem przepływomierz i auto jedzie normalnie.Wynika z tego że do wymiany jest jeszcze przepływka.U mnie oryginalnie była z numerem 500 czy mogę założyć z innym numerem??????ponieważ przemieniłem na 481 i dusił sie tak samo a nawet gorzej ale nie robiłem przy tym nic z nauką obrotów.Jeszcze raz dziękuję maniusiowi 65 za podpowiedzi i zaangażowanie w temat!!!!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 11:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miro0812

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: carisma 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


Nawiązując do tematu przepływomierza ja mam rocznik auta 97 a przepływomierz mam 500 i wydaje mi się ,że jest to przepływomierz do carismy II .Czy oryginalnie nie powinien być 454 ????? Wiem że 454 ma szerszą wtyczkę więc nie jestem pewien czy będzie pasował bo w aucie mam tą węższą wtyczke?????
Powrót do góry
miro0812

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: carisma 1.6 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 13:20
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Problem z odpaleniem samochodu 1.6 16V


Witam! Jak mówiłem wcześniej problem z odpalaniem zniknął,bo na benzynie pali ale nie przełancza sie na gaz i zielona kontrolka gazu cały czas mruga.Był moment kiedy zabrakło paliwa i próbował sie przełączyc na gaz ale dusił sie i usłyszałem pod konsolą cyknięcie i odcięło całkiem dopływ gazu.Byłem u gazownika ale ten odesłał mnie do innego.Tak czy inaczej nie tak dawno wymieniałem skrzynie,bo sie posypała.Po odebraniu auta od mechanika nie działał prędkościomierz(nie wiem czy tam jest jakaś linka czy elektroniczny) były problemy z włanczającym sie alarmem a teraz nie pokazuje poziomu paliwa i temperatury,świecą sie kontrolki SRS,ABS (CE sie nie świeci) ale to nie wszystko!!!!
Wiatraki od chłodnicy włanczają sie kiedy włącze dmuchawe w samochodzie,nie działa zegarek ,tylna wycierczka ze spryskiwaczem,radio resetuje sie po każdym przekręceniu stacyjki a kiedy spiełem 1 pin(wtyczka diagnostyczna) z masą żeby z ciekawości sprawdzić czy to działa to nie było żadnej reakcji ze strony kontrolek.Wygląda na to że to ruina na kołach,psuje się jedna rzecz za drugą,nie wiem czy jest sens dalej brnąć w naprawy instalacji elektrycznej i gazowej ,bo już niedługo bedzie 5 tysiaków jak w niego włozyłem a jest gorzej niz było kiedy go kupiłem.Psuje się po prostu wszystko.Wymieniłem również przepływomierz i zrobiłem nauke obrotów jak w instrukcji ale bez skutku dalej jest na bezynie 1500
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Carisma »

Opinie o samochodach Mitsubishi Carisma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiOutlander

17 900

2007r.

233 000 km

łódzkie

MitsubishiOutlander

15 000

2006r.

270 000 km

lubelskie

MitsubishiGrandis

9 700

2005r.

390 000 km

mazowieckie

MitsubishiOutlander

87 300

2018r.

170 955 km

podkarpackie

MitsubishiASX

49 900

2016r.

167 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System