Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Space Wagon ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xzp22

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Mitsubishi Space Wagon 2,0TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 22:44
Temat postu:

Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


Witam...
Kupiłem 2 dni temu Space wagon'a 2,0TD.
Od początku coś było nie tak... Dostałem znak z niebios podczas jazdy próbnej pękł pasek wieloklinowy (ten wąski z ząbkami) auto straciło wspomaganie, pompa vacu nie działała, chłodzenie i ładowanie - nic w sumie... Po powrocie z jazdy próbnej otworzyłem maskę i zobaczyłem, że uciekła woda wężykiem przelewowym... Ale to mnie nie przeraziło - z racji, iż auto znajdowało się we włocławku -50km od Torunia gdzie mieszkam postanowiłem podpisać umowę i wrócić do domu bo było już ciemno i zimno.
Następnego dnia pojechałem autobusem do Włocławka, kupiłem pasek i podszedłem do mechanika, który był w odległości może 200m od auta - zgodziłem z nim wymianę, a raczej założenie paska i podszedłem do samochodu ale oczywiście aku padło... tak więc podjechaliśmy z aku mechanika i załączyliśmy machinę. podjechałem do owego zgasiłem silnik i założył mi pasek po czym dolał płynu chłodniczego i cóż.... ruszyłem w trasę.
Zatrzymałem się po drodze na stacji i pojechałem dalej.

Po paru kilometrach silnik zaczął dziwnie lekko postukiwać...
Po następnych kilku pokazała się kontrolka (żółta) z falką u dołu od oleju.(nie zdążyłem jescze wyjechać z Włocławka). Zdecydowałem się zadzwonić do sprzedającego, który powiedział, że nic to nie szkodzi, bo jak powiedział mu mechanik wynika to z tego iż czujnik jest uszkodzony...
Z niedowierzaniem po krótkiej chwili ruszyłem dalej, choć już wtedy miałem złe przeczucia. Jechałem bardzo delikatnie - max 80km/h
Gdy rozpędziłem się do 80 wrzuciłem wolny bieg i zobaczyłem, że zaświeciła się druga kontrolka - tym razem czerwona oleju - byłem załamany....
Znów zadzwoniłem do sprzedającego i uświadomiłem go, że wracam i oddaje mu auto bo ma wadę ukrytą... - on w ogóle nie chciał o tym słyszeć i się rozłączył, w ogóle nie odbierał później.
Nie wiedziałem co robić i ruszyłem w dalszą trasę...
Auto zaczęło po paru km dziwnie się zachowywać i w pewnym momencie zaczęło tracić moc i ujrzałem w lusterku niesamowitą ilość białego dymu...
Zatrzymałem się i otworzyłem maskę a tam płomienie...
Auta zatrzymały się, ktoś podbiegł z gaśnicą i ugasił odchodząc powiedział, że widział gorsze i to jeszcze nic poważnego - korek od wlewu oleju się podpalił.... Potem laweta itd...

Nie wiem co mogło być powodem podpalenia - czy macie jakieś pomysły?? Czy z silnika może coś jeszcze być?
Nie mam na chwilę obecną pieniędzy na mechanika i nie wiem czy w ogóle jest sens prowadzenia auta do niego...
Od czego ewentualnie zacząć diagnozę>>??
Dziękuję za sugestie i ewentualne odpowiedzi ...
_________________
załamany
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


Proponuję zacząć od wizyty na Policji-prokuraturze
Powrót do góry
xzp22

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Mitsubishi Space Wagon 2,0TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 14:19
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


To znaczy??/
Mam możliwość cokolwiek zdziałać??
_________________
załamany
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 00:29
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


Witam, to zależy, bo jeżeli kupiłeś auto od firmy handlującej samochodami komis/handlarz/centrum używanych samochodów to masz możliwość starania się o zwrot pieniędzy, bo prowadzą działalność gospodarczą itd. i z tego tytułu obowiązuje sprzedawcę rękojmia.
Ale jeżeli kupiłeś auto od osoby prywatnej to praktycznie nic nie zdziałasz, bo osoba prywatna nie ma obowiązku udzielić Ci gwarancji/rękojmi i do tego sprzedający nie musi się znać na samochodach, bo nimi nie handluję na co dzien i co za tym idzie znać faktyczny stan swojego samochodu.
A ponad wszystko podpisałeś umowę i w owej umowie był zwrot, że "Kupujący oświadcza, że znany mu jest stan techniczny pojazdu określonego w niniejszej umowy i oświadcza ponadto, iż z tego tytułu nie będzie rościł żadnych pretensji do Sprzedającego" i to by było po zawodach. Praktycznie nie jesteś w stanie udowodnić, że to zła wola sprzedającego i zły stan techniczny samochodu, który był mu znany, a nie zbieg okoliczności.
Może gdybyś wziął dobrego radcę prawnego i doczepił się od owej awarii, która przydarzyła się w czasie jazdy próbnej i z nią powiązał późniejsze zniszczenie silnika to może…, ale to musiał by do tego wynajęty rzeczoznawca wraz z radcą poprowadzić dalej tą sprawę. Wiadomo dobry adwokat to połowa sukcesu. Ale znów sprzedający może w ten sam sposób zareagować i wynająć adwokata i w prosty sposób obalić wasze twierdzenia mówiąc, że podczas jazdy próbnej w tej samej mierze sprzedający jak i Ty wiedzieliście o zaistniałej awarii/usterce paska, a mimo to kontynuowaliście jazdę i podpisałeś umowę mimo to. Dodatkowo po zakupie mimo kontrolek ostrzegawczych kontynuowałeś jazdę co skutkowało pożarem silnika, lub mogło w dużej mierze się do niego przyczynić i koniec końcem zrobią z Ciebie winnego zaistniałej sytuacji.
Nie chcę Cie w żaden sposób zniechęcać w dochodzeniu swego i mam nadzieję, że mój post tego nie uczynił, ale mniej więcej tak stanowi prawo, ale tak jak napisałem idź do adwokata niech działa..., bo raczej sam z siebie sprzedający Ci pieniędzy nie odda.

Pozdrawiam
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Space Wagon ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Space Wagon »

Opinie o samochodach Mitsubishi Space Wagon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Space Wagon ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiOutlander

87 300

2018r.

170 955 km

podkarpackie

MitsubishiASX

33 900

2010r.

181 000 km

lubelskie

MitsubishiColt

9 900

2010r.

175 000 km

mazowieckie

MitsubishiOutlander

30 900

2010r.

250 000 km

pomorskie

MitsubishiASX

58 900

2017r.

123 992 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System