Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Space Wagon ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xzp22

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Mitsubishi Space Wagon 2,0TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 22:44
Temat postu:

Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


Witam...
Kupiłem 2 dni temu Space wagon'a 2,0TD.
Od początku coś było nie tak... Dostałem znak z niebios podczas jazdy próbnej pękł pasek wieloklinowy (ten wąski z ząbkami) auto straciło wspomaganie, pompa vacu nie działała, chłodzenie i ładowanie - nic w sumie... Po powrocie z jazdy próbnej otworzyłem maskę i zobaczyłem, że uciekła woda wężykiem przelewowym... Ale to mnie nie przeraziło - z racji, iż auto znajdowało się we włocławku -50km od Torunia gdzie mieszkam postanowiłem podpisać umowę i wrócić do domu bo było już ciemno i zimno.
Następnego dnia pojechałem autobusem do Włocławka, kupiłem pasek i podszedłem do mechanika, który był w odległości może 200m od auta - zgodziłem z nim wymianę, a raczej założenie paska i podszedłem do samochodu ale oczywiście aku padło... tak więc podjechaliśmy z aku mechanika i załączyliśmy machinę. podjechałem do owego zgasiłem silnik i założył mi pasek po czym dolał płynu chłodniczego i cóż.... ruszyłem w trasę.
Zatrzymałem się po drodze na stacji i pojechałem dalej.

Po paru kilometrach silnik zaczął dziwnie lekko postukiwać...
Po następnych kilku pokazała się kontrolka (żółta) z falką u dołu od oleju.(nie zdążyłem jescze wyjechać z Włocławka). Zdecydowałem się zadzwonić do sprzedającego, który powiedział, że nic to nie szkodzi, bo jak powiedział mu mechanik wynika to z tego iż czujnik jest uszkodzony...
Z niedowierzaniem po krótkiej chwili ruszyłem dalej, choć już wtedy miałem złe przeczucia. Jechałem bardzo delikatnie - max 80km/h
Gdy rozpędziłem się do 80 wrzuciłem wolny bieg i zobaczyłem, że zaświeciła się druga kontrolka - tym razem czerwona oleju - byłem załamany....
Znów zadzwoniłem do sprzedającego i uświadomiłem go, że wracam i oddaje mu auto bo ma wadę ukrytą... - on w ogóle nie chciał o tym słyszeć i się rozłączył, w ogóle nie odbierał później.
Nie wiedziałem co robić i ruszyłem w dalszą trasę...
Auto zaczęło po paru km dziwnie się zachowywać i w pewnym momencie zaczęło tracić moc i ujrzałem w lusterku niesamowitą ilość białego dymu...
Zatrzymałem się i otworzyłem maskę a tam płomienie...
Auta zatrzymały się, ktoś podbiegł z gaśnicą i ugasił odchodząc powiedział, że widział gorsze i to jeszcze nic poważnego - korek od wlewu oleju się podpalił.... Potem laweta itd...

Nie wiem co mogło być powodem podpalenia - czy macie jakieś pomysły?? Czy z silnika może coś jeszcze być?
Nie mam na chwilę obecną pieniędzy na mechanika i nie wiem czy w ogóle jest sens prowadzenia auta do niego...
Od czego ewentualnie zacząć diagnozę>>??
Dziękuję za sugestie i ewentualne odpowiedzi ...
_________________
załamany
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


Proponuję zacząć od wizyty na Policji-prokuraturze
Powrót do góry
xzp22

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Mitsubishi Space Wagon 2,0TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 14:19
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


To znaczy??/
Mam możliwość cokolwiek zdziałać??
_________________
załamany
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 00:29
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Space Wagon ) Pozar silnika?, jestem załamany proszę o pomoc


Witam, to zależy, bo jeżeli kupiłeś auto od firmy handlującej samochodami komis/handlarz/centrum używanych samochodów to masz możliwość starania się o zwrot pieniędzy, bo prowadzą działalność gospodarczą itd. i z tego tytułu obowiązuje sprzedawcę rękojmia.
Ale jeżeli kupiłeś auto od osoby prywatnej to praktycznie nic nie zdziałasz, bo osoba prywatna nie ma obowiązku udzielić Ci gwarancji/rękojmi i do tego sprzedający nie musi się znać na samochodach, bo nimi nie handluję na co dzien i co za tym idzie znać faktyczny stan swojego samochodu.
A ponad wszystko podpisałeś umowę i w owej umowie był zwrot, że "Kupujący oświadcza, że znany mu jest stan techniczny pojazdu określonego w niniejszej umowy i oświadcza ponadto, iż z tego tytułu nie będzie rościł żadnych pretensji do Sprzedającego" i to by było po zawodach. Praktycznie nie jesteś w stanie udowodnić, że to zła wola sprzedającego i zły stan techniczny samochodu, który był mu znany, a nie zbieg okoliczności.
Może gdybyś wziął dobrego radcę prawnego i doczepił się od owej awarii, która przydarzyła się w czasie jazdy próbnej i z nią powiązał późniejsze zniszczenie silnika to może…, ale to musiał by do tego wynajęty rzeczoznawca wraz z radcą poprowadzić dalej tą sprawę. Wiadomo dobry adwokat to połowa sukcesu. Ale znów sprzedający może w ten sam sposób zareagować i wynająć adwokata i w prosty sposób obalić wasze twierdzenia mówiąc, że podczas jazdy próbnej w tej samej mierze sprzedający jak i Ty wiedzieliście o zaistniałej awarii/usterce paska, a mimo to kontynuowaliście jazdę i podpisałeś umowę mimo to. Dodatkowo po zakupie mimo kontrolek ostrzegawczych kontynuowałeś jazdę co skutkowało pożarem silnika, lub mogło w dużej mierze się do niego przyczynić i koniec końcem zrobią z Ciebie winnego zaistniałej sytuacji.
Nie chcę Cie w żaden sposób zniechęcać w dochodzeniu swego i mam nadzieję, że mój post tego nie uczynił, ale mniej więcej tak stanowi prawo, ale tak jak napisałem idź do adwokata niech działa..., bo raczej sam z siebie sprzedający Ci pieniędzy nie odda.

Pozdrawiam
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Space Wagon ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Space Wagon »

Opinie o samochodach Mitsubishi Space Wagon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Space Wagon ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiOutlander

15 800

2006r.

270 000 km

lubelskie

MitsubishiSpace Star

29 990

2017r.

102 000 km

śląskie

MitsubishiOutlander

27 777

2006r.

143 000 km

pomorskie

MitsubishiASX

45 300

2013r.

222 900 km

podkarpackie

MitsubishiOutlander

30 900

2010r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System