Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Colt ) Pomocy strasznie się grzeje woda w chłodnicy!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Colt ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarnaaa

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mitshubishi Colt 1.3 92r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2011, 01:11
Temat postu:

Pomocy strasznie się grzeje woda w chłodnicy!


Witam serdecznie, jako że jestem kobietą nie wiele wiem o samochodach, ale pojawił mi się pewien problem związany z nadmiernym grzaniem się wody w chłodnicy. Nie ważne czy w trasie czy w korkach moje auto cały czas osiąga temperaturę wrzenia. Staram się cały czas dolewać płyn do chłodnicy, ale to nic nie daje, bo zżera go w zaskakującym tempie. W tym momencie nie ujadę 10km bo temperatura od razu skacze do góry auto zaczyna się dusić, muli go, odgłosem przypomina ursus,a co najgorsze przy tej temperaturze w chłodnicy nawiew ciepły przestał mi działać, leci cały czas zimny i temperatura w ogóle nie opada, a bynajmniej to ratowało mi życie bo włączałam ciepły nadmuch i spadała temperatura od razu. Czym to może być spowodowane? Uszczelką pod głowicą, termostatem?
Powrót do góry
fiolek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: MITSUBISHI COLT 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 09:32
Temat postu:

Grzanie się wody w chłodnicy


Witam,
ja miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą i termostat. I mam podobny problem. Mechanikiem nie jestem, ale z wymianą termostatu mogę pomóc (1.6 93 rok) i naprowadzić co trzeba zrobić. Poradzisz sobie na pewno, potrzebny jest śrubokręt i klucz 13, a termostat na allegro (40 zł) Very Happy
U mnie rura idąca od chłodnicy do silnika i termostatu jest zimna jak Antarktyda, natomiast górna gorąca i nie wiem czy to termostat. Czy to nie wiem co. Sprawdź u siebie czy z wydechu nie wydostaje się więcej wody jak powinno, słyszałem, ale nie potwierdzam, iż może to być problem z uszczelką. A jak się zagrzewa to na pewno ją już gdzieś wydmuchało.
_________________
Od kiedy mój COLT miał 18-tkę zaczynam interesować się mechaniką samochodową ;D
Powrót do góry
gadu-gadu
don_rikardo

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mazda premacy
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Colt ) Pomocy strasznie się grzeje woda w chłodnicy!


Witam. Na poczatku trzeba spróbować ustalić dlaczego ta woda tak sie grzeje. Na zimnym silniku sprawdz czy jest pelny układ chlodzenia. Jeśli nie - uzupełnić poziom do maxa. Odpalamy silnik i obserwujemy co się dzieje. Sprawdzamy ręką jaką temp ma wąż górny na chłodnicy - a jaką dolny równocześnie kontrolując jaką temperaturę pokazuje wskażnik. Jeśli na wskażniku temperatura zaczyna dochodzić do wartości 100 stopni C dodać troszkę gazu - na około 2-3 sekundy i sprawdzić temperaturę (ostrożnie!!) na dolnym wężu. Jeśli jest zimny -- ewidentnie jest to wina termostatu. Wyłączamy wtedy silnik i słuchamy czy się nie gotuje woda w silniku. Starać się nie doprowadzić do zagotowania wody. Jeśli się nie gotowała - po ostygnięciu silnika ostrożnie odkręcić korek wlewowy układu chłodzenia i sprawdzić czy nie ubyło wody. Jeśli sie w czasie próby woda nie gotowała - to nie powinno być jej mniej. Jesli jest mniej----jest gdzieś wyciek. Ubytek wody może być spowodowany wyciekiem zewnętrznym lub uszczelką pod głowicą. Wyciek uszczelką jest albo do rury wydechowej albo do oleju. Jeśli do oleju to łatwo można to sprawdzić wyjmując bagnet. Jeśli woda "idzie " do oleju to poziom oleju znacznie wzrośnie --jest go dużo więcej ponad normę. Na bagnecie bedzie taka "zupa" a nie olej.
Tyle mogę doradzić. Napisz czy się moje rady przydały.
Pozdrawiam don_rikardo
Powrót do góry
Lepton

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Mitsubishi Colt 1,5 DID 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Sie 2012, 16:19
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Colt ) Pomocy strasznie się grzeje woda w chłodnicy!


Mam Mitsubishi Colt z 2006 roku diesel 1,5 DID i tez mi głośniej pracuje jak jest mocno nagrzany, szczególnie w lecie, na postoju, zastanawiam się teraz czy też to nie wina układu chłodzenia, zauważyłem że po przejechaniu trasy 50km, gdzie na dworze jest temp. 21 C, to w ogole nie włącza mi się wentylator przy chłodnicy, włącza się tylko jak włączam klimatyzacje. Czy wasze colty też dużo głośniej pracują jak są nagrzane? Bo nie wiem czy to jest normalne czy szukać jakiejś przyczyny?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Colt ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Colt »

Opinie o samochodach Mitsubishi Colt - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Colt ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiOutlander

17 900

2007r.

233 000 km

łódzkie

MitsubishiOutlander

15 800

2006r.

270 000 km

lubelskie

MitsubishiOutlander

30 900

2010r.

250 000 km

pomorskie

MitsubishiASX

33 900

2010r.

181 000 km

lubelskie

MitsubishiASX

64 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System