Mitsubishi

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mitsubishi Carisma ) Szarpanie samochodem tuż po dodaniu i zdjęciu gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
§§§§

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma 1.6, 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 05:15
Temat postu:

Szarpanie samochodem tuż po dodaniu i zdjęciu gazu


Witam wszystkich, którzy zainteresowali się moim tematem.
Samochód to carisma 1.6 103KM z 2002r.
Problem polega na szarpaniu całym autem tuż po dodaniu gazu oraz po zdjęciu nogi z gazu. Szarpanie występuje wyłącznie przy dodaniu gazu w momencie gdy nogi wcale wcześniej na gazie nie miałem oraz przy ściągnięciu całkowicie nogi z gazu. Auto nie szarpie w sytuacji gdy jadę normalnie i depnę mocniej w pedał ani też gdy całkiem z gazu nogi nie ściągnę. Że tak się wyrażę pojawia się tylko w sytuacjach zero-jedynkowych czyli brak nogi na gazie i wciśnięcie pedału oraz jazda i całkowite zdjęcie nogi z gazu.
Auto ma zainstalowane LPG i problem pojawia się na każdym rodzaju paliwa.
W aucie ostatnio zmieniona jedna cewka zapłonowa bo przerywała ale to objawiało się przerywaniem w całym zakresie obrotów. Razem z cewką poszły do wymiany świece choć miały przejechane tylko 10 tys. km.
Wyczyściłem ostatnio przepustnice - nic nie pomogło.

Zastanawiam się co to może być bo auto jeździ dobrze, nie przerywa, jak na silnik 1.6 to z przyspieszeniem sobie radzi.

Zauważyłem, że owe szarpanie przenosi się na całą karoserię, drążek zmiany biegów i ogólnie jest wkurzające. Jak ściągnę nogę z gazu to obrotomierz ma niewielkie wahania w rytm szarpania i po kilku szarpnięciach wszystko się stabilizuje. Ogólnie szarpnie odczuwalnie ze 3-5 razy i dalej zachowuje się spokojnie.

Byłem u kilku mechaniorów i nikt nie stwierdził co z tym może być.
Ja osobiście obstawiam:
silniczek krokowy - no ale czemu przy spuszczaniu gazu miałby szarpać, teoretycznie wtryski są odłączane i silnik przestaje być zasilany paliwem więc nie powinien szarpać wcale. Zresztą nie ma problemu z odpalaniem, auto na zimnym działa prawidłowo - początkowo ma większe obroty, które spadają w miarę rozgrzewania się.
wywalone poduszki silnika - silnik w skrajnych przypadkach telepie i przenosi drgania na karoserie. Tylko czemu jak jadę choćby na minimalnym gazie i depnę w podłogę to szarpanie nie występuje

Question
coś z przeniesieniem napędu ? - nie wiem co... aż tak dobry w mechanice nie jestem.

Inne sugestie ?

Auto w 100% sprawne, oleju nie bierze, płynu chłodniczego też nie, kontrolka "check engine" się nie świeci.
Powrót do góry
hipek3

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 13:37
Temat postu:

Re: ( Mitsubishi Carisma ) Szarpanie samochodem tuż po dodaniu i zdjęciu gazu


Polecam przeczyścić przepływomierz. Miska z rozpuszczalnikiem bądź spirytusem zanurzasz zostawiasz na kilka dobrych chwil wyciągasz i osuszasz. Miałem to samo tylko że w 1.8 GDI.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MITSUBISHI Forum Strona Główna -> ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mitsubishi Carisma »

Opinie o samochodach Mitsubishi Carisma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mitsubishi Carisma ) Porady, problemy techniczne


MitsubishiColt

9 900

2010r.

175 000 km

mazowieckie

MitsubishiOutlander

30 900

2010r.

250 000 km

pomorskie

MitsubishiSpace Star

29 500

2018r.

67 000 km

mazowieckie

MitsubishiASX

62 900

2017r.

121 000 km

mazowieckie

MitsubishiASX

53 900

2016r.

119 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Coltmaniaków   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System